ΞΑΝΘΗ – Xanthi

Πέμπτη 20 Ιουνίου

 

ΑΥΛΗ ΛΑΟΓΡΑΦΙΚΟΥ ΜΟΥΣΕΙΟΥ

Παιδικό Μουσικό Θέατρο ΦΕΞ

Ώρα έναρξης 20:30 – 22:30

Νεράιδα Μελωδένια και οι Νότες

 

ΑΥΛΗ ΒΑΤΡΑΧΩΝ

Party dancehall / afrohouse

Ώρα έναρξης 19:00 – 23:00

Dj Yahseemi (Ξάνθη)

 

ΠΕΖΟΔΡΟΜΟΣ ΔΑΓΚΛΗ

Street Party – Jazz – Blues

Ώρα έναρξης 18:00 – 21:00

Σε συνεργασία με τον Πεζόδρομο Δαγκλή «Walk & Shop»

 

NOSTOS ΚΑΦΕ / BAR

Συναυλία pop – rock

Ώρα έναρξης 21:00 – 23:00

Me And My Bro And Friends (Ξάνθη)

 

ΜΙΚΡΟ BAR

Dj set electro funk

Ώρα έναρξης 21:00 – 23:00

Dj Σπύρος (Ξάνθη)


Παρασκευή 21 Ιουνίου

 

ΠΛΑΤΕΙΑ ΜΗΤΡΟΠΟΛΕΩΣ

Συναυλία pop – rock

Ώρα έναρξης 21:00 – 23:00

Μάτι Project (Θεσ/νίκη) / Εκμέκ (Θεσ/νίκη)

 

ΒΑΣ. ΣΟΦΙΑΣ & ΎΔΡΑΣ (ΕΝΑΝΤΙ ΔΕΗ)

Συναυλία Hip hop

Ώρα έναρξης 19:00 – 23:00

Rascal Bronx (Ξάνθη) / Zigolo (Σέρρες) / Diek & Ειρήνη Πιζάνια (Ξάνθη & Κάλυμνος) / Raem (Δράμα) /

Φάσμα Αντίθεσης (Κοζάνη) / Υπό το Μηδέν (Ξάνθη)

 

ΥΠΑΙΘΡΙΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΑΜΦΙΘΕΑΤΡΟ ΠΛΑΤΕΙΑ ΞΑΝΘΗΣ (ΕΝΑΝΤΙ ΟΤΕ)

Συναυλία pop – rock

Ώρα έναρξης 19:00 – 23:00

Παρουσίαση μουσικού εργαστηρίου Άγγελου Μουρβάτη αφιερώνει τη φετινή εκδήλωσή του σε καλλιτέχνες που έχουν φύγει από τη ζωή μα που η μουσική τους θα ζει για πάντα.

 

ΠΟΛΥΧΩΡΟΣ ΤΕΧΝΗΣ ΚΑΙ ΣΚΕΨΗΣ «ΜΑΝΟΣ ΧΑΤΖΙΔΑΚΙΣ»

Χορός Swing – Jazz

Ώρα έναρξης 21:00 – 23:00

Lindy by the Roof by lindy hop Xanthi – Φ.Ε.Ξ / DJ Androniki (Λάρισα)

 

ΦΙΛΟΙΣΤΡΟΝ ΚΑΦΕ / BAR

Συναυλία ρεμπέτικα – λαϊκά

Ώρα έναρξης 20:00 – 23:00

Η ορχήστρα του πλατάνου (Ξάνθη)

 

ΚΟΝΣΕΡΒΑ ΚΑΦΕ / BAR

Party / Jazz roots – acid jazz – soul jazz

Ώρα έναρξης 21:00 – 23:00

Jazz In A Can / Dj Kosmas (Ξάνθη) / Dj Deppyt (Ξάνθη) / Dj Maria Sofikiti (Αθήνα)

 

ΠΕΖΟΔΡΟΜΟΣ ΔΑΓΚΛΗ

Street music / παρέλαση κρουστών

Ώρα έναρξης 19:30 – 20:00

Μπάντα αφρικοβραζιλιάνικων κρουστών Λ.Ελληνίδων (Ξάνθη)

 

ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΠΛΑΤΕΙΑ

Street music / παρέλαση κρουστών

Ώρα έναρξης 20:00 – 20:30

Μπάντα αφρικοβραζιλιάνικων κρουστών Λ.Ελληνίδων (Ξάνθη)

 

ΠΛΑΤΕΙΑ ΑΝΤΙΚΑ 

Street music / παρέλαση κρουστών

Ώρα έναρξης 20:30 – 21:00

Μπάντα αφρικοβραζιλιάνικων κρουστών Λ.Ελληνίδων (Ξάνθη)

 

ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΠΛΑΤΕΙΑ

Street music / παρέλαση κρουστών / Ώρα έναρξης 20:00 – 20:30

Μπάντα αφρικοβραζιλιάνικων κρουστών Λ.Ελληνίδων (Ξάνθη)

 

ΠΛΑΤΕΙΑ ΑΝΤΙΚΑ 

Street music / παρέλαση κρουστών / Ώρα έναρξης 20:30 – 21:00

Μπάντα αφρικοβραζιλιάνικων κρουστών Λ.Ελληνίδων (Ξάνθη)

 

ΙΩΑΚΕΙΜ ΣΓΟΥΡΟΥ & ΟΡΦΕΩΣ

Street music / παρέλαση κρουστών / Ώρα έναρξης 21:00 – 21:30

Μπάντα αφρικοβραζιλιάνικων κρουστών Λ.Ελληνίδων (Ξάνθη)


Σάββατο 22 Ιουνίου

 

ΥΠΑΙΘΡΙΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΑΜΦΙΘΕΑΤΡΟ ΠΛΑΤΕΙΑ ΞΑΝΘΗΣ (ΕΝΑΝΤΙ ΟΤΕ)

S.T.E.A.M Education in Music / Ώρα έναρξης 13:00 – 14:30

Μεταγνώση Εκπαιδευτικό Κέντρο / Workshops & S.T.E.A.M. Challenges με θέμα τη μουσική για παιδιά 4-12 ετών.

 

ΠΕΖΟΔΡΟΜΟΣ ΔΑΓΚΛΗ

Street Party – Χορός / Ώρα έναρξης 12:00 – 13:00

Σε συνεργασία με τον Πεζόδρομο Δαγκλή «Walk & Shop»

Παρουσίαση χορογραφιών από την X-Dream Dance Academy (Latin-Ballroom, Salsa, Bachata, Kizomba, Tango Argentino, Hip Hop, Ζεϊμπέκικο)»

 

ΥΠΑΙΘΡΙΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΑΜΦΙΘΕΑΤΡΟ ΠΛΑΤΕΙΑ ΞΑΝΘΗΣ (ΕΝΑΝΤΙ ΟΤΕ)

Latin Party / Ώρα έναρξης 20:00 – 23:00

Latin Party από την X-Dream Dance Academy

 

ΠΛΑΤΕΙΑ ΜΗΤΡΟΠΟΛΕΩΣ

Συναυλία έντεχνα – rock – balkan

Ώρα έναρξης 20:30 – 23:30

Λάχνισμα (Ξάνθη) / 2ο Σύστημα Προσκόπων Ξάνθης θα παρουσιάσει ένα τραγούδι στη νοηματική / The Coconaut Rockers (Ξάνθη)

 

ΠΟΛΥΧΩΡΟΣ ΤΕΧΝΗΣ ΚΑΙ ΣΚΕΨΗΣ «ΜΑΝΟΣ ΧΑΤΖΙΔΑΚΙΣ»

Συναυλία musical – pop – classic

Ώρα έναρξης 21:00 – 23:00

Black Box Summer Concert «memories we share»

 

ΠΑΣ ΑΝΤΙΚΑΣ

Party Backyard (Techno)

Ώρα έναρξης 18:30 – 23:00

Dj Deppyt (Ξάνθη) / Dj Ekonpale (Ξάνθη) / Dj Jacquez (Ξάνθη) / Dj Illian b2b Greg (Ναύπακτος / Ξάνθη)

 

ΜΙΚΡΟ BAR

Dj set rock – alternative / Ώρα έναρξης 21:00 – 23:00

Dj Τίμος (Ξάνθη)


Κυριακή 23 Ιουνίου

 

ΠΛΑΤΕΙΑ ΜΗΤΡΟΠΟΛΕΩΣ

TBA

 

ΠΟΛΥΧΩΡΟΣ ΤΕΧΝΗΣ ΚΑΙ ΣΚΕΨΗΣ «ΜΑΝΟΣ ΧΑΤΖΙΔΑΚΙΣ»

Προβολή Μουσικού Ντοκιμαντέρ  / Ώρα έναρξης 21:00 – 23:00

Αφιέρωμα στον Άκη Πάνου

 

ΑΥΛΗ ΧΟΞ

Παραδοσιακοί Ήχοι και Χοροί / Ώρα έναρξης 20:00 – 23:00

Τα παιδικά τμήματα και το τμήμα εκμάθησης παραδοσιακών οργάνων του ΧΟΞ

 

ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΠΛΑΤΕΙΑ

Street music / Ώρα έναρξης 19:00 – 21:00

Φιλαρμονική Δήμου Ξάνθης / Halkomaniacs (Δράμα)

 

ΠΕΖΟΔΡΟΜΟΣ ΕΘΝΙΚΗΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ

Street music / Ώρα έναρξης 19:00 – 21:00

Φιλαρμονική Δήμου Ξάνθης / Halkomaniacs (Δράμα)

 

ΠΛΑΤΕΙΑ ΑΝΤΙΚΑ

Street music / Ώρα έναρξης 21:30 – 22:00

Φιλαρμονική Δήμου Ξάνθης/ Halkomaniacs (Δράμα)

 

ΟΡΦΕΩΣ (ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΗΣ ΣΚΙΑΣ)

Street music / Ώρα έναρξης 22:00 – 22:30

Halkomaniacs (Δράμα)

 

ΜΠΑΧΑΜΕΣ / ΑΝΑΨΥΚΤΗΡΙΟ

Συναυλία latin – Jazz – funk  / Ώρα έναρξης 20:00 – 23:00

Aroma Caribe (Θεσ/νικη)

 

ΚΥΒΕΡΝΕΙΟ ΚΑΦΕ / BAR

Συναυλία pop – rock / Ώρα έναρξης 21:00 – 23:00

2 Λαλούν & 2 την παίζουν (Ξάνθη)

 

 

Start typing and press Enter to search

emd 2019emd 2019